Ryzyko – co muszę wiedzieć o pożyczkach online?

pożyczki online

Powiedz szczerze – ile razy spotkałeś się z ofertą, której hasło reklamowe brzmiało: Pożyczki za darmo! I rzeczywiście – przyznać należy, że taka oferta kusi. Ale czy w rzeczywistości możemy mieć pewność, że będzie to dla nas bezpieczny produkt – taki, który dostarczy niezbędnego wsparcia i jednocześnie nie będzie stanowił dodatkowego obciążenia budżetu. Każdy kredytobiorca, przed podjęciem ostatecznej decyzji oraz podpisaniem umowy, powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka. A jest ono związane nawet z najbezpieczniejszymi produktami finansowymi. Bowiem czy jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć naszą sytuację finansową na przyszłe kilka lub kilkanaście lat? Dzisiaj możemy opierać się na prognozach – musimy mieć świadomość, że świadomość istniejącego ryzyka pomoże nam przygotować je w taki sposób, aby spłata zobowiązania przebiegła bez najmniejszych perturbacji.

Zredukuj czynniki ryzyka.
Niewiele osób jest świadomych tego, że wiele z istniejących czynników ryzyka można zminimalizować już na samym początku? Jak? Wystarczy w pierwszej kolejności ocenić możliwości swojego budżetu – podsumować miesięczne wydatki, sprawdzić elastyczność domowych finansów oraz znaleźć obszary, w których – w przypadku niespodziewanych sytuacji – będziemy w stanie zaoszczędzić. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć sytuacji, w których konieczny będzie natychmiastowy zakup nowego sprzętu AGD bądź naprawa samochodu, który jest naszym jedynym środkiem transportu do pracy. Jeżeli Twój budżet jest tak napięty, że wysokość miesięcznej raty będzie w stanie unieść dosłownie z „kalkulatorem w ręku” – zastanów się czy bezpieczniejszym i wygodniejszym dla Ciebie rozwiązaniem nie będzie wydłużenie okresu spłaty oraz obniżenia wysokości miesięcznego zobowiązania.

Drugą kwestią jest rodzaj produktu finansowego po który sięgasz. Decydując się na kredyt krótkoterminowy musisz mieć świadomość, że jego koszt może być stosunkowo niski, ale ciężar raty – trudny do uniesienia. Jeżeli natomiast wybierzesz pożyczkę przez internet z długim okresem spłaty – musisz liczyć się z większymi kosztami. Decydując się na konkretny produkt miej na uwadze cel przeznaczenia środków oraz dodatkowe, bieżące zobowiązania ograniczające Twój budżet.

Po trzecie – ufaj jedynie sprawdzonym instytucjom. Na finansowym rynku nie brakuje parabanków oraz firm oferujących rozmaite produkty finansowe. Nie oznacza to jednak, że proponowane przez nich warunki umowy są przejrzyste i w precyzyjny sposób określają koszty zobowiązania. Warto więc zdecydować się na podpisanie takiej umowy, która faktycznie zabezpiecza interesy obu stron – zarówno kredytobiorcy, jak i podmioty będącego inwestorem.

Pamiętaj, że pożyczki społecznościowe, które oferujemy, są produktami przynoszącymi korzyści obu stronom. Nie musisz więc obawiać się nieuczciwego podejścia Inwestora. Co więcej – w trakcie składania oferty nasz konsultant pomoże Ci w jej prawidłowym ułożeniu oraz dopasowaniu do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. W ten sposób bez wątpienia ograniczysz ryzyko do minimum.