Pożyczki prywatne – czym są

To pożyczki polegające na udostępnianiu osobom trzecim przez instytucje lub osoby prywatne pieniędzy, które są ich własnością. Mogą to być pożyczki zaciągane od znajomych, rodziny, firm pożyczkowych, prywatnych inwestorów, lub poprzez serwisy społecznościowe. Obecnie najczęściej udzielane są online, bez sprawdzania pożyczkobiorców w BIK, KRD i innych bazach osób zadłużonych.

pożyczki prywatne

W czasach kiedy banki ogromnie zaostrzyły swoją politykę w stosunku do klientów, odpowiedzią na zapotrzebowanie stały się oferty prywatne, jako odmiana pożyczek pozabankowych. Kredyt bankowy przestał być tak popularny jak kiedyś, a utrudnienie dostępu do niego otworzyło drogę nowym sposobom pozyskiwania gotówki takim jak pożyczka prywatna udzielane online. Coraz bardziej popularną formą uzyskania wsparcia finansowego stają się pożyczki prywatne bez baz.

Rozwiązania prywatne zyskały popularność również dlatego, że nisko oprocentowane lokaty bankowe są mało satysfakcjonujące dla potencjalnych Pożyczkodawców. Podobnie jest również z grą na giełdzie, czy z lokatami w obligacje. Co prawda lokata bankowa to najbezpieczniejsza forma otrzymywania stałych dochodów, ale jej oprocentowanie rzadko przekraczające 3% w skali roku jest zbyt mało atrakcyjne dla wielu prywatnych Inwestorów.

Jak szukać pożyczek prywatnych?

Pożyczki tego typu łatwo znaleźć w internecie. Można je podzielić na wiele grup. Najbardziej popularne zapytania:

 • pożyczki prywatne
 • pożyczka prywatna online
 • prywatne pożyczki
 • pożyczka prywatna
 • pożyczki od osób prywatnych
 • pożyczka prywatna dla zadłużonych
 • kredyty prywatne
 • pożyczki prywatne online
 • pożyczka prywatna bez baz
 • szybkie pożyczki prywatne
 • pożyczki prywatne przez internet
 • pożyczka prywatna pozabankowa bez bik i krd
 • pożyczki prywatne bez baz
 • prywatne pożyczki gotówkowe

Pożyczki prywatne online

Jeśli dysponujesz komputerem lub telefonem z dostępem do internetu, pożyczki udzielane online mogą być dla Ciebie wygodną i łatwą ofertą. Często udzielane są jako pożyczki bez zaświadczeń online, czy pożyczki na dowód online. Prywatne pożyczki obecnie najłatwiej uzyskać przez internet bez wychodzenia z domu.

Oferty pożyczek online można także znaleźć na dużych platformach ogłoszeniowych, lub dodając swoje ogłoszenie w specjalnie przygotowanych do tego serwisach, takich jak Korso Pożyczki i otrzymać oferty pożyczek od firm lub osób prywatnych.

Pożyczki prywatne bez baz

Atrakcyjna oferta, która może być pomocna w trudnej sytuacji finansowej to pożyczki prywatne bez baz. Istnieją firmy nie stosujące weryfikacji danych w BIK, ani w innych bazach, a uzyskanie pożyczki możliwe jest nawet przez osoby zadłużone z zajęciami komorniczymi. Taka pożyczka oferowana bez sprawdzania baz jest jednak dostępna w nielicznych firmach pożyczkowych. Dlatego warto zauważyć, że pożyczka bez baz może być udzielana także przez osoby prywatne, dysponujące nadmiarem gotówki. Zawarcie takiej umowy o pożyczkę, może nawet być bardziej opłacalne niż w przypadku firmy pożyczkowej.

Pożyczki prywatne bez bik są pożyczkami bez sprawdzania BIK i KRD oraz innych baz osób zadłużonych. Podmioty prywatne udzielające pożyczek nie mają dostępu do Biura Informacji Kredytowej, która jest bazą zastrzeżoną dla banków. Obecne oprocentowanie pożyczek prywatnych wahające się pomiędzy 15 – 25% pokazuje opłacalność ich udzielania. Także dostęp do wysokich kwot pożyczek i długiego okresu spłaty, stanowi doskonałą podstawę dla podmiotów prywatnych do prowadzenia takiego biznesu.

Niebezpieczeństwo straty zawsze jest wkalkulowane w ryzyko interesu, dlatego również Pożyczkodawcy oceniają swojego Klienta. Robią to jednak w zupełnie inny sposób niż banki. Negocjują z Pożyczkobiorcą ofertę pożyczki oraz warunki jej spłaty, bez korzystania z zastrzeżonych dla banków baz takich jak BIK i KRD. Dobrze skonstruowana umowa o pożyczkę daje pożyczkodawcom prywatnym możliwość o wiele większych dochodów, a osobom biorącym pożyczkę możliwość spłaty wszystkich swoich zobowiązań jedną prywatną pożyczką na dogodnych warunkach, często bardzo porównywalnych z kredytami bankowymi. Liczba pożyczek prywatnych bez baz stale rośnie.

Pożyczki od osób prywatnych

Silną konkurencję dla kredytów bankowych stanowią obecnie pożyczki od osób prywatnych. Dzięki prywatnym inwestorom, oferującym swoje pieniądze, możesz liczyć na mniej surowe kryteria podejmowania pozytywnej decyzji. Pożyczki udzielane przez osoby prywatne to możliwość uzyskania wsparcia także dla pożyczkobiorców nie spełniających wymogów banków. Jeśli jesteś zadłużony, masz komornika lub nie pracujesz, dla Ciebie też może znaleźć się odpowiednia prywatna oferta. Złóż wniosek online i poczekaj na odpowiedź. Jeśli będzie pozytywna, masz szansę na prywatny kredyt.

Szybkie pożyczki prywatne udzielane są przez osoby prywatne i firmy, nie uważane za banki. Mogą prowadzić operacje na kartach kredytowych lub innych usługach pożyczkowych, pod warunkiem, że nie akceptują depozytów. Pożyczki przez internet rozwinęły się ponieważ instytucje niefinansowe, takie jak duże firmy handlowe i wielcy producenci osiągający ogromne zyski przystąpiły do udzielania pożyczek.

Pożyczki prywatne dla zadłużonych

Jeśli masz nienajlepszą sytuację finansową, spłacasz już jeden kredyt, lub masz dług w innej instytucji, skorzystaj z możliwości, jaką da Ci prywatna pożyczka dla zadłużonych. Nie musisz mieć korzystnej historii kredytowej. Prywatni pożyczkodawcy za pośrednictwem naszego portalu odpowiedzą na Twoją aplikację i zaproponują Ci korzystne oferty prywatnych pożyczek bez BIK i KRD. U nas znajdziesz też pożyczki prywatne dla zadłużonych z komornikiem, jeśli masz za sobą trudną egzekucję. Pożyczek prywatnych dla zadłużonych udzielają pomioty prywatne pożyczkobiorcom posiadającym niespłacone zadłużenie, bez możliwości uzyskania kredytu.

Pożyczki dla zadłużonych bez baz to znacznie większa różnorodność w stosunku do kredytów bankowych. Osoby prywatne udostępniają swoje zasoby pieniężne w kwocie, jaką dysponują i którą chcą przeznaczyć dla klienta. Za naszym pośrednictwem możesz ubiegać się o niewielką kwotę, ale też o duże sumy pieniędzy, ze spłatą przez kilka lat. Różnorodność propozycji zwiększa też Twoje szanse na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Zawsze znajdzie się taka prywatna oferta, która będzie Ci odpowiadać.

Jak to działa?

Prywatni pożyczkodawcy najczęściej ogłaszają się w prasie, w portalach internetowych lub korzystają ze specjalnie do tego celu stworzonych serwisów online. Zostaje nawiązany kontakt najczęściej telefoniczny lub mailowy, gdzie strony ustalają warunki pożyczki, a następnie spotykają się w celu podpisania umowy. Pożyczki najczęściej przekazywane są Pożyczkobiorcy w formie gotówkowej natychmiast po jej podpisaniu. Biorąc prywatną pożyczkę nie musisz wysyłać dokumentów lub kontaktować się z konsultantem. Istnieje możliwość omówienia wszystkich warunków i podpisanie umowy bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Pożyczkę prywatną można otrzymać składając wniosek przez internet, lecz zawsze jest wymagane podpisanie umowy z prywatnym Inwestorem przy jego obecności najczęściej w miejscu przez niego wskazanym. Oferty prywatne ze względu na brak kosztownych pośredników mogą okazać się tańsze od kredytów bankowych.

Pożyczkę prywatną możesz otrzymać zaledwie w kilka minut wypełniając minimalne formalności. Oczywiście wcześniej musi nastąpić podpisanie umowy z osobą pożyczającą. Zatwierdzanie wniosku i otrzymywanie pożyczek prywatnych jest bardzo uproszczone. Kiedy Twój wniosek zostanie zatwierdzony, otrzymasz pieniądze na swoje konto bankowe tego samego dnia.

Zaletą pożyczki prywatnej jest osobista znajomość Inwestora i Pożyczkobiorcy, która w konsekwencji prowadzić może do dużych negocjacji odnośnie kwoty pożyczki, okresu jej spłaty i oprocentowania. Kolejna bardzo wygodna cecha, to możliwość zgłoszenia wniosku o pożyczkę w dowolnym dniu, o dowolnej godzinie we własnym domu.

Kto może otrzymać pożyczkę prywatną?

Praktycznie każdy może otrzymać pożyczkę, jeżeli spełnia kryteria ustalone przez daną firmę. Z reguły osoba ta musi mieć ważny dowód osobisty, posiadać polskie obywatelstwo i również konto bankowe, na które mają zostać przelane pieniądze. Niektórzy prywatni inwestorzy wymagają również dochodu udokumentowanego wynoszącego minimum 650 zł netto, oraz ukończenia 18 roku życia. Są też tacy, którzy udzielają pożyczek prywatnych bez baz osobom pobierającym zasiłki, renty, emerytury i inne dodatki, bądź nie posiadającym stałego zatrudnienia lub umowy o pracę. Każda pożyczka jest dostosowana indywidualnie do klienta, czyli rata musi być niższa od jego miesięcznych dochodów.
Klienci nie muszą podawać celu na jaki dana pożyczka zostanie przeznaczona. W internecie dostępne są wszelkie informacje o tego typu pożyczkach, każda osoba może zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na forum. Można również zadzwonić pod numer kontaktowy konkretnej firmy, ponieważ pracują tam wykwalifikowani konsultanci, odpowiadający na każde zadane pytanie, by rozwiać wątpliwości co do danej firmy oraz pomóc w doborze odpowiedniej kwoty pożyczki, okresu spłaty, oraz miesięcznej raty do możliwości finansowych Klienta.

W naszym serwisie możesz wnioskować o dodatkowe pieniądze, które zapewni Ci pożyczka prywatna. Zależnie od sytuacji masz szansę na uzyskanie kwoty do 100 000 zł. Nawet jeśli masz trudną sytuację finansową, nie posiadasz dużych dochodów – pożyczki prywatne bez baz są w zasięgu Twojej ręki.

Złóż zapytanie o pożyczkę i sprawdź decyzję