Pożyczki od A do Z (część 2)

money

W poprzednim artykule udało nam się przedstawić cztery podstawowe zasady, które powinny pozwolić Państwu zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z pożyczkami online. Oczywiście punkty te nie wyczerpują tematu. Nasza wieloletnia praktyka pozwoliła nam poznać zarówno Państwa wątpliwości, jak również najczęściej zgłaszane pytania. Dlatego też zdecydowaliśmy się kontynuować ten temat, aby móc w ten sposób poruszyć jak najszerszą grupę istotnych zagadnień. Do poprzednich czterech punktów pragniemy więc dodać kolejne wskazówki: piątą, szóstą, siódmą…

PO PIĄTE – Sprawdź dokładnie WSZYSTKIE koszty.

Bez względu na to, na jakiego rodzaju zobowiązanie się decydujesz – zapoznaj się ze wszystkimi kosztami kredytu. Czy jesteś w ogóle świadomy tego, jak wiele rozmaitych elementów będzie miało na to wpływ? To nie tylko sama prowizja od pożyczki online, ale również ubezpieczenie kredytu (jeżeli jest!) oraz inne, dodatkowe opłaty. Nie wszystkie produkty finansowe wiążą się z takimi obciążeniami finansowymi, ale przed podpisaniem umowy Kredytobiorca powinien być w pełni świadomy WSZYSTKICH kosztów.

PO SZÓSTE – Biorąc pożyczkę nie wpłacaj pieniędzy!

Wiele nieuczciwych firm oferujących rozmaite produkty finansowe w celu weryfikacji tożsamości (gdyż większość z tych umów zawierana jest za pośrednictwem internetu) wymaga przelewu określonej kwoty na wskazany numer konta. Nic takiego nie powinno mieć miejsca – weryfikacja tożsamości może, a nawet powinna się odbywać bez jakichkolwiek kosztów. W przypadku naszej oferty nie muszą się Państwo obawiać nieuczciwej praktyki – weryfikacji dokonujemy drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty e-mail. Wszelkie próby wyłudzenia jakiejkolwiek wpłaty pieniężnej, która ma nastąpić przed podpisaniem umowy powinny być dla Państwa wyraźnym ostrzeżeniem.

PO SIÓDME – Ufaj sprawdzonym podmiotom.

Oczywiście jest to trudne, jeżeli po raz pierwszy w życiu chcemy skorzystać z pozabankowej pomocy finansowej. Jednak po wnikliwym zapoznaniu się z kształtem oferty bez wątpienia dostrzegą Państwo różnice między chwilówkami, a pożyczkami przez internet udzielanymi w formie kredytów społecznościowych. Nie dziwi więc fakt, że mamy tak wielu stałych Klientów. I my się cieszymy, że jesteśmy w stanie im pomóc, i oni odczuwają całkowity komfort, gdyż korzystając po raz któryś z kolei z naszego wsparcia mają pewność, że sięgają po pożyczkę bezpieczną, udzielaną na przejrzystych warunkach, pozbawioną ukrytych kosztów.

PO ÓSME – Nie unikaj kontaktu.

Zasada ta dotyczy zarówno pierwszego etapu składania oferty, jak również późniejszej współpracy. W pierwszej fazie może okazać się, że inwestorzy zainteresowani Państwa ofertą, będą chcieli uzyskać odpowiedź na konkretne zapytanie. Regularny kontakt z pewnością wpłynie na Państwa wiarygodność, a tym samym zachęci inwestorów do podpisania umowy. W szczególny sposób zasada ta odnosi się jednak do sytuacji, w której pojawiają się problemy ze spłatą pożyczki. Powszechną praktyką jest wówczas unikanie kontaktu z przedstawicielami firmy bądź też samym inwestorem. To błąd i stanowczo odradzamy takiego zachowania. Po raz kolejny podkreślamy, że po drugiej stronie umowy również znajdują się ludzie – dla nich najważniejszy jest dialog. Istnieje wiele alternatywnych rozwiązań prowadzących do kompromisu i pozwalających uniknąć spirali długu (przykładem może być chociażby wydłużenie okresu spłaty z obniżeniem kwoty miesięcznej raty).

Szanowni Państwo, to oczywiście tylko przykładowe zagadnienia – te, które najczęściej są przez Państwa podejmowane w kontaktach z naszymi przedstawicielami. Oczywiście każda sytuacja i każdy Klient to zupełnie inna sytuacja, wymagająca indywidualnego podejścia. Jeżeli więc po lekturze naszych artykułów nadal mają Państwo konkretne pytania – zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.