Szybkie pożyczki, czyli przegląd przez propozycje express – cz. 2

kredyt hipoteczny

W poprzednim wpisie wprowadziliśmy Państwa w świat pożyczek ekspresowych. Udało nam się również scharakteryzować szybkie kredyty bankowe oraz tzw. chwilówki. W tym wpisie pragniemy zaprezentować kolejne propozycje rynku finansowego.

KREDYTY PRZEZ TELEFON

Ta forma udzielania wsparcia finansowego jest coraz rzadziej spotykana, ale jednak wciąż dostępna. Zdecydowanym plusem kredytu udzielanego przez telefon jest dostępność oferty – najczęściej finalizacja umowy przebiega bez weryfikacji dotychczasowej historii kredytowej i nie wymaga dostarczania dodatkowych dokumentów. Bez problemu odnajdziemy również oferty, które pozwolą skorzystać z kwoty od 1 tysiąca do nawet 150 tysięcy.

Alternatywą dla niedzisiejszych już szybkich pożyczek na telefon są kredyty na SMS. To jeszcze wygodniejsza forma – wystarczy wysłać pod wskazany numer wiadomość tekstową, a konsultant danej firmy oddzwoni do nas w celu finalizacji umowy bądź też umówienia się na spotkanie służące omówieniu warunków umowy.

A słabe strony? Kredyty takie mogą (ale nie muszą!) być obciążone sporymi kosztami – warto być wnikliwym i dopytać przedstawiciela firmy kredytowej o wszystkie szczegóły.

KREDYTY PRZEZ INTERNET

Obecnie są produktami, z których Klienci korzystają najczęściej i po które sięgają najchętniej. Nie ma co się dziwić – to produkty w dużej mierze nieobarczone skomplikowanymi formalnościami oraz ogólnodostępne. Oprócz tego – można po nie sięgać bez wychodzenia z domu, bez względu na porę dnia. Oferty online są dostępne przez 24 godziny na dobę. Bardzo często pozwalają też na w miarę elastyczne dostosowania warunków spłaty zobowiązania do swoich potrzeb czy też możliwości rodzinnego budżetu.

Jednak również i te oferty mają swoje słabe strony. Do takich zaliczyć należy przede wszystkim konieczność płatnej weryfikacji tożsamości klienta (nie wszystkie firmy tego wymagają, ale w większości przypadków Klient zobowiązany jest do wysłania płatnego SMS-a lub też przelania na wskazany numer konta symboliczną złotówkę). Niby jest to koszt niewielki, ale zawsze pozostaje kosztem dodatkowym.

Drugą słabością jest całkowita samodzielność kredytobiorcy. Co należy przez to rozumieć? Przed ekranem komputera, tabletem czy też ekranem smartfona pozostaje on sam na sam z ofertą. Sam musi ją przeanalizować i ocenić, czy jest dla niego opłacalna i korzystna, czy też wręcz przeciwnie.

KREDYTY BEZ BIK

Przedostatnim przykładem szybkich kredytów są pożyczki bez BIK – dla zadłużonych lub po prostu dla tych, których historia kredytowa mogłaby niekorzystnie wpłynąć na rozpatrzenie wniosku.

Bardzo często produkty te łączone są z innymi – mogą przyjąć formę pożyczki online lub udzielanej na telefon. Jednak z takich form wsparcia finansowego można też skorzystać udając się bezpośrednio do oddziału firmy i umawiając się na spotkanie z konsultantem lub przedstawicielem.

KREDYTY SPOŁECZNOŚCIOWE

Ostatnim produktem, który przedstawiamy i na który chcemy zwrócić Państwa szczególną uwagę są pożyczki społecznościowe. To zdecydowanie najkorzystniejsze produkty – pod wieloma względami.

Po pierwsze – cechują się wysokim standardem bezpieczeństwa, gdyż podmiotem zapewniającym wsparcie finansowe jest Inwestor. Jemu również zależy na tym, aby warunki współpracy były czytelne i korzystne zarówno dla niego, jak i samego kredytobiorcy.

Po drugie – krótki czas realizacji. Po złożeniu przez kredytobiorcę oferty mija niedługi czas, gdy otrzymuje on konkretne propozycje ze strony Inwestorów.

Po trzecie – elastyczność. Niekiedy, to zależy od kształtu oferty złożonej przez kredytobiorcę, Klient może otrzymać nie jedną, ale na przykład kilka propozycji ze strony zainteresowanych Inwestorów. Może wówczas sięgnąć po ofertę najkorzystniejszą dla siebie.

Po czwarte – możliwość negocjowania warunków. W przypadku tradycyjnych produktów finansowych nie ma takiej sposobności, natomiast kredyty społecznościowe, ze względu na swoją specyfikę, pozwalają na to.

Po piąte – brak weryfikacji dotychczasowej historii kredytowej. Z szybkich pożyczek przez internet mogą w tym przypadku skorzystać także osoby borykające się z zadłużeniem lub egzekucją komorniczą.

Mamy nadzieję, że ta krótka, ale i merytoryczna charakterystyka ułatwi Państwu podjęcie decyzji. Wybór odpowiedniego, dopasowanego produktu finansowego z pewnością będzie decydujący w wygodzie spłaty. W przypadku pytań – zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się bardziej szczegółowo z naszymi propozycjami.