Pożyczki bez BIK dla zadłużonych, czyli dla kogo?

pożyczki bez bik

Wśród kredytobiorców bardzo często mylone są dwa podstawowe terminy: BIK oraz KRD. Obecność na rynku finansowym pożyczek bez BIK dla zadłużonych bardzo często oznacza dla konsumentów możliwość uzyskania wsparcia gotówkowego w sytuacji, w której, z powodu zadłużenia, widnieją w Krajowym Rejestrze Długów. Warto jednak mieć świadomość, że BIK i KRD to dwie, różne bazy danych.

Zadaniem Biura Informacji Kredytowej nie jest zbieranie danych o dłużnikach, ale budowanie historii kredytowej konsumentów. Co to oznacza w praktyce? By wyjaśnić Państwu możliwie jak najpełniej, wesprzemy się dwoma, przykładowymi sytuacjami.

Sytuacja AJan Kowalski, mający obecnie lat 42, korzystał dotychczas z wielu drobnych kredytów gotówkowych, kredytu mieszkaniowego oraz kredytów ratalnych. Przez wiele lat nie miał problemu z ich spłatą, co pozwoliło mu zbudować pozytywną historię kredytową. Jednak w obecnej chwili, z powodu utraty pracy, nie ma możliwości pokrywania kosztów bieżących zobowiązań.

W takiej sytuacji Jan Kowalski najprawdopodobniej, bez najmniejszych problemów, otrzyma kredyt (np. konsolidacyjny) w wybranym banku. Konsultant sprawdzi jego historię kredytową i na tej podstawie będzie mógł przyznać Kowalskiemu korzystne warunki spłaty.

Sytuacja BJan Kowalski, mający obecnie lat 42, korzystał dotychczas z licznych kredytów gotówkowych i kredytu mieszkaniowego. Niestety, ze względu na niestabilną sytuację finansową, części z tych kredytów nie spłacał w terminie, co przełożyło się na niekorzystny dla niego obraz historii kredytowej. Obecnie Kowalski ma stałą pracę, dobrze zarabia, ale jednocześnie potrzebuje szybkiej pożyczki pozabankowej, która pozwoli mu rozwinąć działalność.

W takiej sytuacji Kowalski musi się liczyć z utrudnionymi procedurami przyznawania środków. Dlaczego? Bank bądź instytucja finansowa podejmie się w pierwszej kolejności sprawdzenia historii kredytowej. I nawet, jeżeli ocena obecnej kondycji budżetu Kowalskiego wypadnie pomyślnie, kredyt może nie zostać mu udzielony.

I właśnie dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie ze wsparcia bez BIK. Szybkie pożyczki pozabankowe online, których udzielamy, czyli pożyczki bez BIK, to alternatywa, która pomaga uzyskać odpowiednie wsparcie finansowe w sytuacjach, kiedy historia kredytowa konsumenta może być poważnym utrudnieniem.

A JAKI ZWIĄZEK MA Z TYM KRD?

KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów, to baza danych zawierająca wszelkie informacje o dłużnikach oraz wysokości ich zadłużenia. Co istotne – w bazie mogą znaleźć się nie tylko konsumenci nieregularnie spłacający raty zaciągniętych kredytów. Niekiedy wystarczającym powodem obecności na liście okazuje się mandat przekraczający 200 zł bądź narastająca kara biblioteczna, której nie uiścimy w terminie.

Czy w takiej sytuacji pożyczki bez BIK dla zadłużonych również mogą okazać się pomocą? TAK. Dotyczy to przede wszystkim naszych pożyczek społecznościowych, które opierają się na umowie cywilnoprawnej zawieranej między pożyczkobiorcą a inwestorem. Co więcej – jest to wsparcie, które może wynosić od 1000 do nawet 50 000 zł.

Poszukując odpowiedniego wsparcia finansowego warto więc spojrzeć na swoją obecną sytuację finansową, dotychczasową historię kredytową i na tej podstawie wybrać odpowiedni produkt.