Pożyczki od A do Z (część 1)

coins

Po wsparcie finansowe w postaci kredytu sięgamy częściej, niż mogłoby się wydawać. Nie ma w tym ani nic dziwnego, ani tym bardziej niewłaściwego. Wręcz przeciwnie – niekiedy jest to doskonały sposób na rozwój firmy, realizację marzeń czy też przyszłościową inwestycję. Warto jednak pamiętać, że na każdego kredytobiorcę czyhają różne zagrożenia. Dotyczy to zarówno tych z Państwa, którzy po szybką pożyczkę bez BIK chcą sięgnąć ze względu na planowany wyjazd wakacyjny, jak i tych, którzy potrzebują pomocy w spłacie obecnych zobowiązań. Dlatego też zapraszamy Państwa do lektury naszych artykułów. W tym oraz kolejnym wpisie postaramy się bliżej nakreślić Państwu najważniejsze kwestie związane z pożyczkami.

PO PIERWSZE – Zadaj sobie pytanie: „Na co przeznaczę środki finansowe pochodzące z kredytu?”

Wbrew pozorom – świadomość celu jest jednym z najważniejszych elementów. Dzięki niej wiemy „ile” wziąć i „na jaki okres kredytowania” się zdecydować. To informacje, które pozwolą nam wybrać odpowiedni produkt finansowy, a na rynku nie brakuje zarówno propozycji instytucji bankowych, tradycyjnych i popularnych w ostatnich latach chwilówek, jak również pożyczek społecznościowych, które cały czas są dla naszego runku czymś nowym. Po zupełnie inny produkt powinniśmy sięgnąć poszukując kredytu mieszkaniowego, inny zaś, jeżeli potrzebujemy wsparcia w spłacie bieżących zobowiązań. Jeżeli już znamy cel – łatwiej będzie nam dokonać właściwej i korzystnej dla nas decyzji.

PO DRUGIE – Sprawdź elastyczność swojego budżetu.

Wiele osób o tym zapomina, co w późniejszym okresie – w szczególności podczas spłaty kredytu – może rodzić nie lada problem. Dlaczego? Ponieważ już w trakcie podejmowania decyzji o wzięciu kredytu powinniśmy sprawdzić kondycję naszego budżetu i zweryfikować, czy będzie on w stanie unieść dodatkowe obciążenie w postaci rat. W przypadku pożyczek długoterminowych i planowanych, dobrym sposobem na sprawdzenie naszej kondycji finansowej jest odkładanie przez kilka miesięcy kwoty równej wysokości jednej raty. Po kilku miesiącach będziemy wiedzieć, czy możemy sobie pozwolić na taki kredyt, czy też nie. Jednak w przypadku pożyczek krótkoterminowych oraz takich, po które sięgamy z potrzeby chwili konieczne jest zweryfikowanie bieżących wydatków.

PO TRZECIE – Przyjrzyj się uważnie dostępnym ofertom.

To, co najbliższe, nie zawsze okazuje się tym, co najbezpieczniejsze i najkorzystniejsze. Pochopność w podejmowaniu decyzji dotyczącej pożyczki online możemy przypłacić wysokimi kosztami zobowiązania. Warto więc poświęcić odrobinę więcej czasu na poznanie dostępnych ofert kredytowych. Tym bardziej, że ciągle mało mówi się o pożyczkach społecznościowych, które m.in. my Państwu oferujemy. A są one doskonałą alternatywą dla kosztowych chwilówek oraz ograniczonych formalnościami kredytów bankowych.

PO CZWARTE – Nie rób zapasów.

O co tak naprawdę chodzi? Załóżmy, że potrzebujemy 1500 zł. Idziemy do banku i otrzymujemy propozycję kredytu w wysokości 2000 zł. To bardzo częsta praktyka. I chociaż nie potrzebujemy dodatkowych 500 zł, to jednak podpisujemy umowę na całe dwa tysiące zł. Należy pamiętać, że im wyższa kwota zobowiązania, tym wyższe jego koszty. Jeżeli więc potrzebujemy – np. na zakup materiałów wykończeniowych czy szkolną wyprawkę dla dziecka – 1500 zł, nie decydujmy się na wyższe kwoty. Osoby korzystające z naszej oferty – pożyczek online – mają w tej kwestii pełną dowolność. To bowiem Państwo składacie ofertę, w której ujmujecie preferowaną kwotę zobowiązania.