Jestem dłużnikiem – gdzie szukać pomocy?

pożyczki dla zadłużonych

Coraz częściej odnajdujemy w szerokiej ofercie rynku finansowego produkty przygotowane dla osób zadłużonych. Wielu z Państwa zgłasza zapytania: czy dla dłużnika zaciągnięcie kolejnego kredytu nie jest przysłowiowym kamieniem młyńskim u szyi i czy nie jest tak, że nie ma nic wspólnego z pomocą? Otóż nie – o ile jest to kredyt dopasowany, odpowiadający zarówno obecnym możliwościom, jak i ograniczeniom finansowym dłużnika. Oto kilka wskazówek, które z pewnością rozjaśnią Państwu kwestie związane z pożyczką pozabankową bez BIK dla zadłużonych.

I.

Po pierwsze – na rynku mamy dostęp do różnych produktów, z których w równym stopniu mogą korzystać osoby zadłużone, co i nieposiadające długu. Warto też mieć świadomość, że nie wszystkie „pożyczki bez BIK” to oferta dla klientów zmagających się aktualnie z poważnymi zobowiązaniami finansowymi. Biuro Informacji Kredytowej udziela bowiem wszelkich informacji dotyczących historii kredytowej. Produkty określane jako „pożyczki bez BIK” będą więc z pewnością doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dotychczas miały problem z regularną, terminową spłatą poprzednich zobowiązań. Jeżeli więc istnieje ryzyko, że w banku otrzymacie Państwo decyzję odmowną – wówczas taki produkt z pewnością pozwoli rozwiązać problemy finansowe.

II.

Po drugie – nie wszystkie „pożyczki bez BIK dla zadłużonych” w rzeczywistości są takimi, za jakie chcą uchodzić. A mianowicie – nie wszystkie oferty zostały przygotowane pod kątem potrzeb osób zmagających się z długiem. Decydujące są w tym przypadku warunki spłaty, niejednokrotnie bardzo niekorzystne i trudne do zrealizowania dla Klienta, który np. obciążony jest już egzekucją komorniczą. Na co więc należy zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności na koszty. Warto już przy pierwszej selekcji ofert odrzucić te, których koszty są bardzo wysokie. Kolejnym krokiem powinna być ocena własnego budżetu oraz zdefiniowanie jakiej wysokości ratę jestem w stanie zapłacić. Znając już odpowiedź na to pytanie mogę wybrać te oferty, które moim potrzebom odpowiadają zarówno kwotą pożyczki, jak i warunkami spłaty zobowiązania.

UWAGA: Warto czasami rozważyć opcję z dłuższym okresem kredytowania i wyższymi kosztami pożyczki, gdyż pozwoli ona nam na skorzystanie z mniejszych rat – z pewnością wygodniejszych w spłacie. Wówczas jest szansa, iż spłata takiego zobowiązania nie będzie dla naszego budżetu sporym obciążeniem i pozwoli na regularne uiszczanie wpłat ratalnych. Niejednokrotnie jest to korzystniejsze rozwiązanie od kredytu krótkoterminowego o wysokich ratach i – paradoksalnie – niższych kosztach. Należy to mieć na uwadze przede wszystkim w sytuacji, w której już zmagamy się z zadłużeniem.

III.

Po trzecie – należy rozróżnić pożyczki konsolidacyjne (udzielane przede wszystkim przez banki lub instytucje finansowe weryfikujące historię kredytową) od zwykłych pożyczek gotówkowych pozwalających na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Niestety, w wielu przypadkach Klient może usłyszeć decyzję odmowną, która uniemożliwi mu skorzystanie z opcji konsolidacji (która pozwala nie tylko obniżyć wysokość rat, ale i zmniejszyć ogólne koszty kredytu). Wówczas warto rozważyć opcję skorzystania z szybkiej pożyczki przez internet w takiej kwocie, która umożliwi pokrycie dotychczasowych zobowiązań. Przykładowo: pożyczki społecznościowe, które oferujemy, mogą sięgać nawet 100 tys. zł. Warunki spłaty uzgadniane są z Inwestorem i mają swoje oparcie w podpisywanej przez obie strony umowie cywilnoprawnej. Taka kwota z pewnością pozwoli na pokrycie kosztów kilku kredytów – ich natychmiastową spłatę. Państwo pozostajecie natomiast z jednym i wygodnym w spłacie kredytem. Jest to nie tylko wygodniejsze, ale i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Nie jest więc tak, że rynek finansowy zamyka drzwi przed osobami borykającymi się z trudnościami w spłacie zobowiązań. Wręcz przeciwnie – propozycji pomocy dla takich Klientów jest coraz więcej. Warto więc uważnie przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej, jak również dostępnym rozwiązaniom. A w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – skontaktować się z nami.