Czy stać mnie na pożyczkę?

pożyczka pozabankowa

Osoby planujące skorzystać z kredytu zapewne nieustannie spotykają się z licznymi radami. Jedną z najpopularniejszych, która pozwala sprawdzić „wytrzymałość” naszego miesięcznego budżetu, jest podjęcie próby odkładania przez dłuższy okres kwoty odpowiadającej wysokości raty. To dobre rozwiązanie. Jednak co zrobić, jeżeli ze względu na niespodziewane wydatki potrzebujemy natychmiastowego wsparcia i nie możemy sobie pozwolić na kilkumiesięczną zwłokę?

Wybieraj odpowiedzialnie

Oczywiście w przypadku zarysowanej wyżej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazują się szybkie pożyczki przez internet – tym bardziej, że bardzo często są one tak skonstruowane, iż mogą z nich skorzystać także osoby zadłużone. W jaki sposób mieć pewność, że w obecnej sytuacji stać nas na tzw. chwilówkę?

Po pierwsze – musimy poznać dokładny koszt kredytu. Warto więc zdecydować się na skorzystanie z oferty, która jest precyzyjna i jasno przygotowana. Korzystając z naszej platformy mają Państwo okazję sięgnąć po tzw. pożyczkispołecznościowe. Koszty zobowiązaniu w tym przypadku ustala kredytodawca. W związku z tym, wiele firm oferujących taką formę pomocy całkowicie pomija etap przedstawienia całościowej i częściowej kwoty pożyczki. Jednak na naszej stronie odnajdą Państwo kalkulator pozwalający poznać dokładną wysokość raty. Wystarczy wpisać kwotę zobowiązania, wysokość oprocentowania i okres spłaty. To ważne – dzięki temu będą Państwo mogli dostosować okres spłaty a tym samym i wysokość raty do własnych możliwości finansowych. Kalkulator ten znajdą Państwo w zakładce WNIOSEK.

Po drugie – należy uważnie przyjrzeć się obecnym zobowiązaniom, w skład których wchodzą nie tylko kredyty (raty), ale również rachunki, czynsz, stałe opłaty etc. Warto spojrzeć także na planowane wydatki – te, które będziemy musieli ponieść w ciągu najbliższych miesięcy. Jeżeli czeka nas np. konieczność przedłużenia ubezpieczenia auta czy też przygotowanie wyprawki szkolnej, to czy nie warto zdecydować się już teraz na nieco wyższą kwotę kredytu, która pozwoli pokryć i te wydatki? W przeciwnym razie możemy znaleźć się w sytuacji, w które dodatkowe wydatki pokryją się z koniecznością uiszczenia rat naszego zobowiązania.

Po trzecie – nie ufaj firmom, które nie stawiają żadnych ograniczeń. To niebezpieczne – przede wszystkim dla Ciebie, jako kredytobiorcy. My troszczymy się o naszych Klientów i ich bezpieczeństwo. Chcemy, aby pożyczki – dla zadłużonych z komornikiem czy też po prostu osób poszukujących pozabankowej alternatywy – były wsparciem, nie zaś dodatkowym obciążeniem budżetu, generującym kolosalne koszty i będącym prostą drogą do działań windykacyjnych. Dlatego też dolnym limitem, który ustanowiliśmy, jest 650 zł stałego dochodu oraz stałe miejsce zamieszkania.

Dzięki zachowaniu tych trzech, wyżej wspomnianych zasad, mogą być Państwo całkowicie pewni bezpieczeństwa zobowiązania oraz swojej zdolności kredytowej w chwili składania wniosku. Warto pamiętać o tym, że pożyczki pozabankowe bez BIK mają przede wszystkim być pomocą – i tak też niech Państwu służą.